VIII Polskie Dyktando o "Złote Pióro" Konsula RP "Gżegżółka"

VIII Polskie Dyktando w Szkocji i Irlandii Płn. o "Złote Pióro" Konsula RP - "Gżegżółka" to już przeszłość!

W sobotę 18 marca gościliśmy w Edynburgu reprezentantów 9 polskich szkół sobotnich i grup uczniowskich ze Szkocji. Ogółem w szranki współzawodnictwa stanęło 73 uczniów. Na nasze zaproszenie odpowiedziało także 13 dorosłych w grupie OPEN - wciąż czekamy na kolejnych uczestników w tej kategorii, 13 osób to stanowczo za mało!!!

Jak zwykle pisaniu konkursu towarzyszyło bardzo dużo emocji (były nawet łzy), a opinie na temat stopnia trudności były bardzo różne. Większość pytanych twierdziła, że nie było tak trudno. Dowodzi to, że uczestnicy czuli się do dyktanda przygotowani. Wszystkie teksty można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Jak co roku wszyscy uczestnicy w kategoriach młodzieżowych otrzymali dyplomy uczestnictwa i upominki książkowe ufundowane dzięki wsparciu Konsulatu RP.

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk naszego gościa, Pani Konsul Jolanty Srebrakowskiej Złote Pióra a z rąk sponsora Dyktanda, pana Michała Czyżykowskiego - czytniki Kindle do e-booków. Zdobywcy II i III miejsca w kategoriach młodzieżowych otrzymali od Kosula RP koszulki z logo akcji "I speak Polish", a wszyscy laureaci - ciekawe książki dzięki wsparciu naszego corocznego sponsora - księgarni Polbooks z Glasgow.

Zaproszenie do udziału w VIII Dyktandzie przyjęli uczniowie z:

1. Mały Instytut Języka Polskiego "Polonius"
2. Grupa Korepetycyjna Patrycji Zając
3. Polskiej Szkoły Sobotniej pod patronatem SPK w Edynburgu
4. Polskiej Szkoły Sobotniej w Glasgow
5. Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Fife
6. Polskiej Szkoły Sobotniej im. F. Chopina w Perth
7. Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell
8. Akademii Języka Polskiego przy EPC w Edynburgu
9. Szkoły bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka w Edynburgu i Livingston

LAUREACI VIII DYKTANDA:

Grupa 8 - 10 lat
Zwycięzca i laureat "Złotego Pióra" - Oliwia Łubkowska z Polskiej Szkoły w Glasgow
II miejsce - Maja Dębowska z Polskiej Szkoły w Glasgow
III miejsce - Anna Turoń z Małego Instytutu Języka Polskiego "Poloniusz"

Grupa 11 - 13 lat
Zwyciężczyni i laureatka "Zlotego Pióra" - Weronika Krawczyk z Grupy Korepetycyjnej Patrycji Zając
II miejsce - Konrad Poznański z Polskie Szkoły w Glasgow
III miejsce - Hanna Wacięga z Polskiej Szkoły im. Jana Pawła II w Fife

Grupa 14+
Zwyciężczyni i laureatka "Zlotego Pióra" - Klaudia Ogórek ze Szkoły bez Granic im. Niedźwiedzia Wojtka o/Edynburg
II miejsce - Wiktor Bień ze Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Motherwell
III miejsce - Weronika Kahl ze Szkoły Języka Polskiego i Kultury w Mothetwell

Grupa OPEN
Zwyciężczyni i laureatka "Złotego Pióra" - Małgorzata Solińska
II miejsce - Katarzyna Motyczyńska
III miejsce - Jacek Ulatowski

teksty dyktand znajdziemy tutaj - link

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ZAPRASZAMY ZA ROK!